december 2017
po ut st št pi so ne
       
25
26
27
28
29
30
31
             

TAHOE China Open

  14. 11. 2017
Čínske mesto Fuzhou hostí predposledný turnaj z radu Superseries podujatí, na ktorých hráči zbierajú body, aby sa v závere sezóny mohli predstaviť na „turnaji majstrov“.

Podujatia TAHOE China Open sa v dňoch 14.-19.novembra zúčastní 249 hráčov z 21 krajín (Anglicko, Austrália, Bulharsko, Čína, Dánsko, Francúzsko, Hongkong, India, Indonézia, Izrael, Japonsko, Kanada, Kórea, Malajzia, Nemecko, Rusko, Seychely, Španielsko, Taiwan, Thajsko, USA).

Ako sme spomínali, svetová špička hráčov bojuje o body do tzv. „dubajského rebríčka“, no aj o dotáciu vo výške 700 000 USD. Turnajovými jednotkami sú vo Fuzhou Dán Viktor Axelsen s Taiwančankou Tai Tzu Ying vo dvojhrách, Indonézania Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo vo štvorhre mužov, Japonky Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi vo štvorhre žien a indonézsky pár Praveen Jordan/Debby Susanto v mixe.

Na podujatí sa okrem dánskeho hráča Jana O.Jorgensena nachádzajú všetci minuloroční víťazi, konkrétne Indka Pusarla V. Sindhu, ktorá kraľovala vo dvojhre, Indonézania Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo, momentálne ako turnajové jednotky štvorhry mužov a ich krajania Tontowi Ahmad/Liliyana Natsir v mixe. V pavúku nájdeme aj víťazky štvorhry žien, Kórejčanky Chang Ye Na a Lee So Hee. Triumf však nebudú obhajovať spolu, Chang Ye Na sa predstaví po boku Jung Kyung Eun a Lee So Hee zasa po boku Hye Rin Kim.

Na programe je množstvo duelov, a určite bude zaujímavé sledovať ako bude dariť či už obhajcom z minulého roku, alebo európskym zástupcom, či napríklad Indovi Kidambimu Srikanthovi, ktorý ovládol posledné dva svetové turnaje alebo Japonke Akane Yamaguchi, ktorá práve na posledných dvoch turnajoch obsadila vždy druhé miesto.

Nenechajte si ujsť toto prestížne podujatie a sledujte priebežné výsledky.

TAHOE China Open 2017