február 2018
po ut st št pi so ne
     
19
       
             

MSR dospelých späť na scéne

  6. 12. 2017
Po skrátenej sezóne 2016, kedy sa Majstrovstvá Slovenska v kategórii dospelých neuskutočnili, prichádzajú opäť na scénu, aby sme už tento víkend v Trenčíne spoznali mená nových, možno staro-nových majstrov.

8.-10.decembra sa v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne pod drobnohľadom vrchného rozhodcu Richarda Bálinta uskutočnia Majstrovstvá Slovenska dospelých, ktoré nám odhalia mená najlepších hráčov republiky.

Obhajcami trofejí, ktorí na šampionáte triumfovali ešte v máji 2016 budú Jarolím Vícen (Lokomotíva Košice) s Martinou Repiskou vo dvojhrách (Slávia TU Zvolen) a dvojice Juraj Vachálek/Miroslav Haring (Spoje Bratislava), Katarína Vargová/Zuzana Pálková (Lokomotíva Košice), Milan Dratva/Zuzana Pálková (Lokomotíva Košice) v párových disciplínach. Všetci sa pokúsia o opätovný zisk titulu, no či sa im to aj podarí je otázne...

Už len v mužskej časti sú medzi prihlásenými viacerí adepti na zisk zlata. Či už sú to Matej Hliničan, Milan Dratva alebo Juraj Vachálek. Zabúdať nesmieme ani na staršie ročníky v podaní Lukáša Klačanského či Michala Matejku, alebo na mladých nástupcov akými sú určite Andrej Antoška, Peter Hrnčár, Peter Kováč či Erik Bartoš. Medzi ženami je v roli favoritky Martina Repiská, ktorá bude odolávať tlaku súperiek akými sú Lucia Grenčíková, Katarína Vargová, Alžbeta Peruňská, Jana Čižnárová či Gabriela Kaduková.

Vo štvorhre mužov budú chcieť úradujúcich majstrov na poste slovenských jednotiek nahradiť napríklad Tomáš Dratva s Bohumilom Kašelom, alebo Peter Hrnčár s Lukášom Klačanským, Michal Matejka s Matejom Hliničanom ako aj Andrej Antoška s Jakubom Horákom či Tomáš Banyász s Martinom Kožárom. V pozícií nasadených jednotiek budú v ženskej štvorhre Jana Nejedlová s Vandou Popluhárovou. O zisk zlata zabojujú aj dvojice ako Lenka Drotárová/Katarína Šariščanová, Lucia Grenčíková/Mia Tarcalová, Gabriela Kaduková/Júlia Poláčková či Jana Čižnárová/Katarína Jargašová alebo Nikoleta Bálintová/Martina Repiská.

Poslednou disciplínou, v ktorej bude v pavúku číslo jeden patriť Jurajovi Vachálkovi a Jane Nejedlovej, je mix. Aj tu máme okrem obhajcov a jednotiek turnaja viacerých adeptov na zisk prvenstva. Či už budeme hovoriť o Ladislavovi Tomčkovi/Gabriele Kadukovej, Miroslavovi Haringovi/Vande Popluhárovej alebo o Martinovi Kožárovi/Kataríne Vargovej a Jakubovi Horákovi/Mii Tarcalovej, majstrovský víkend sľubuje množstvo skvelých duelov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Už zajtra, teda vo štvrtok 7.decembra, prebehne o 16:00 hod. losovanie turnaja, a my sa dozvieme, na aké stretnutia sa môžeme tešiť. Podujatie odštartuje v piatok o 16:00 hod. úvodným kolom mixu, po ktorom bude nasledovať prvé kolo dvojhry mužov ako aj prvé kolo dvojhry žien. Hrací deň ukončí druhé kolo mixu. V sobotu bude turnaj pokračovať od 11:00 hod, a to štvrťfinálovými zápasmi mixu. Počas soboty sa dozvieme mená semifinalistov dvojhier, ako aj mená finalistov párových disciplín. Nedeľa bude od 10:00 hod. patriť už len tým najlepším, ktorí sa predvedú v semifinálových dueloch dvojhier, a následne vo finálových stretnutiach všetkých disciplín.

Určite sa máte na čo tešiť, preto neváhajte a navštívte športovú halu M-ŠPORT v Trenčíne a staňte sa svedkami súbojov o triumf na slovenskom šampionáte dospelých.

Zoznam prihlásených hráčov nájdete TU.

Propozície turnaja nájdete TU.