február 2018
po ut st št pi so ne
     
19
       
             

SZBe: Zoznam reprezentantov

  9. 1. 2018
K 1.januáru 2018, teda k začiatku novej sezóny sme spoznali mená hráčov, ktorí sa dostali do širšej reprezentácie Slovenska, a to ako u dospelých, tak aj u juniorov.

Reprezentačný výber dospelých, ktorý povedie Michal Matejka, sa oproti sezóne 2017 pozmenil len mierne. Vypadla z neho Jana Čižnárová, ktorú však popri Martine Repiskej a Lucii Grenčíkovej nahradila Katarína Vargová. Tá k reprezentácii dospelých prešla po skončení juniorskej kategórie.

Podobne sú na tom aj Peter Hrnčár a Adam Horák, ktorí u mužov vytlačili Richarda Šmatláka, no svoje zaradenie do výberu budú musieť určite obhájiť. Základná mužská zostava ostala ďalej nezmenená, čo znamená, že kostru tvoria Milan Dratva, Matej Hliničan, Juraj Vachálek a Miroslav Haring.

U juniorov, resp. pri talentovaných športovcoch do devätnásť rokov je na zozname celkovo sedem hráčov. Chlapčenskú časť tvoria Andrej Antoška, Erik Bartoš a Jakub Horák. U dievčat sa tréner Tibor Kessler bude počas sezóny spoliehať na výkony Alžbety Peruňskej, Alexandry Remeňovej, Mii Tarcalovej a Lucii Vojtekovej.

Zoznam talentovaných športovcov v kategórii do sedemnásť rokov zatiaľ známy nie je, no bude doplnený neskôr, počas sezóny. Do tretice tu však máme zoznam talentovaných športovcov, ktorí budú Slovensko reprezentovať na Majstrovstvách Európy do pätnásť rokov. Do výberu sa dostali Simeon Suchý, Sebastián Kadlec, Michaela Telehaničová a Sofia Slosiariková.

Reprezentanti majú pred sebou niekoľko zaujímavých podujatí, ktoré odštartujú vo februári Majstrovstvá Európy mužských a ženských družstiev v ruskej Kazani. Tímy vedené Michalom Matejkom a Mariánom Šulkom budú zložené z Milana Dratvu, Mateja Hliničana, Juraja Vachálka, Miroslava Haringa a Andreja Antošku. U žien to bude družstvo pozostávajúce z Martiny Repiskej, Lucie Grenčíkovej, Kataríny Vargovej, Alžbety Peruňskej a Mii Tarcalovej. Popri Thomas a Uber Cupe sa v Kazani odohrajú aj Majstrovstvá Európy do pätnásť rokov, kde budú trikolóru Slovenska, pod dohľadom Miloslava Čuntalu, hájiť Simeon Suchý, Sebastián Kadlec, Michaela Telehaničová a Sofia Slosiariková.

Ďalším veľkým podujatím, kde by sme radi videli slovenských zástupcov by mali byť aprílové Majstrovstvá Európy dospelých, ktoré sa uskutočnia v Španielsku. Veríme taktiež, že hráčom sa podarí zaistiť si účasť na júlových Majstrovstvách sveta v Číne. Po nich budú nasledovať juniorské Majstrovstvá Európy, ktoré sa počas septembra odohrajú v Estónsku. Taktiež veríme, že Slovensko bude mať zastúpenie na októbrových Youth Olympic Games v Argentíne. Ktovie, možno uvidíme slovenskú vlajku aj na novembrových juniorských Majstrovstvách sveta v Kanade. Určite posledným veľkým podujatím by však pre reprezentantov mali byť kvalifikačné zápasy Majstrovstiev Európy zmiešaných družstiev. Tie by sa mali odohrať 7.-9.decembra 2018. To, ktorí reprezentanti budú na daných podujatiach aj naozaj štartovať je otázne, no všetko sa dozvieme včas a určite Vás budeme informovať.

Širšie reprezentačné výbery SR v bedmintone k 1.1.2018:

DOSPELÍ:

  • Milan Dratva, Miroslav Haring, Adam Horák, Matej Hliničan, Peter Hrnčár, Juraj Vachálek
  • Lucia Grenčíková, Martina Repiská, Katarína Vargová

JUNIORI (zoznam talentovaných športovcov do 19 rokov):

  • Andrej Antoška, Erik Bartoš, Jakub Horák
  • Alžbeta Peruňská, Alexandra Remeňová, Mia Tarcalová, Lucia Vojteková

JUNIORI (zoznam talentovaných športovcov do 15 rokov):

  • Simeon Suchý, Sebastián Kadlec
  • Michaela Telehaničová, Sofia Slosiariková