február 2018
po ut st št pi so ne
     
19
       
             

Nation to Nation U13

  11. 1. 2018
12.-14. januára bude maďarský Pécs hostiť už tradičný medzinárodný turnaj družstiev v kategórii do trinásť rokov, a zastúpenie na ňom, bude mať ako po iné roky, aj tím Slovenska.

Medzinárodný turnaj družstiev, ktorý trvá tri dni je špecifický pre svoj náročný program. Celkovo sa na turnaji predstaví vrátane Slovenska osem tímov (Maďarsko, Chorvátsko, Ukrajina, Slovensko, Česko, Dánsko, Srbsko a Rumunsko).

Oproti iným rokom sa však teraz tímy nebudú deliť do dvoch skupín, ako sme boli zvyknutí, ale odohrajú duely každý s každým v jednej osemčlennej skupine. V každom jednom stretnutí, ktoré je na programe, hráči nastúpia až v deviatich zápasoch (tri chlapčenské dvojhry, tri dievčenské dvojhry, štvorhra chlapcov, štvorhra dievčat a nakoniec mix).

Tento rok sa do Maďarska vypraví osemčlenná posádka hráčov z rôznych slovenských oddielov, pričom vedúcimi celej výpravy budú tréneri Lukáš Klačanský s Júliou Poláčkovou, ktorým budú asistovať aj rodičia, a to p.Holubová a p.Suchý.

Aj napriek tomu, že akcia nie je v tejto kategórii reprezentačným výjazdom, výkony bedmintonistov obhajujúcich trikolóru Slovenska budeme patrične sledovať. O čo najlepší výsledok sa menovite pokúsia Gregor Ondrejčák (BPR Bratislava), Matúš Poláček (KBC Košice), Andrej Suchý (BKK Sliač), Dominik András (KBC Košice), Nina Holubová (KBC Košice), Johanka Ivanovičová (SC Pohoda Trnava), Ella Klačanská (BKR Púchov) a Sarah Antónia Suchá (BKK Sliač).

Na prvé stretnutie nastúpia naši v piatok o 9:00 hod. proti Srbom, na kurtoch 1 a 2. V ten istý deň ich o 13:30 hod. čaká duel s Chorvátskom, ktorý sa odohrá na kurtoch 7 a 8. Piatok zakončia Slováci súbojom proti Dánsku, ktorý je na kurtoch 3 a 6 na programe o 17:00 hod.

V sobotu na prvé stretnutie Slováci nastúpia o 9:00 hod.. Ich súperom bude na kurtoch 4 a 5 tím Maďarska. Nasledovať bude duel s Českom, ktorý sa odohrá o 13:30 hod. na kurtoch 3 a 6. Sobotňajší program zakončia mladé nádeje stretnutím proti Ukrajine, a to o 17:00 hod. na rovnakých kurtoch ako v súboji s Čechmi.

Posledný skupinový duel odohrajú Slováci v nedeľu o 9:00 hod. na ihriskách 1 a 2 proti Rumunsku.

Vďaka kamerám umiestneným priamo v hale budeme môcť všetky stretnutia sledovať naživo. O každom dueli Vás budeme informovať a pokúsime sa priniesť čo najviac aktuálnych informácií.

Harmonogram Slovákov:

  • PIATOK

9:00 hod.: SLOVENSKO – SRBSKO (kurty 1,2)

13:30 hod.: SLOVENSKO – CHORVÁTSKO (kurty 7,8)

17:00 hod.: SLOVENSKO – DÁNSKO (kurty 3,6)

  • SOBOTA

9:00 hod.: SLOVENSKO – MAĎARSKO (kurty 4,5)

13:30 hod.: SLOVENSKO – ČESKO (kurty 3,6)

17:00 hod.: SLOVENSKO – UKRAJINA (kurty 3,6)

  • NEDEĽA

9:00 hod.: SLOVENSKO – RUMUNSKO (kurty 1,2)

Nation to Nation U13