november 2018
po ut st št pi so ne
     
19
   
             

Čo nás čaká: „Január 2019“

Nový rok je tu, a s ním je spojená aj nová sezóna, ktorá sa nám pomaličky rozbieha. Na čo všetko sa môžete počas januára tešiť? Určite sa pozrieme na zahraničné podujatia, a to nielen tie svetové, ale zavítame aj na domáce turnaje, ktoré odštartujú kvalifikačné podujatia.


Január nám netradične začne turnajom Thailand Masters, ktorý sa radí do série HSBC BWF World Tour 300 podujatí, a uskutoční sa 8.-13.1.. Koncom týždňa sa ale pozrieme do Čiech, pretože 11.-13.1. sa v Českom Tešíne odohrá Grand Prix A turnaj dospelých, na ktorom sa predstavia aj traja Košičania, menovite Marián Lipták, Matej Poláček a Viliam Turcsányi. Okrem toho budeme 11.-13.1. sledovať aj výsledky mladých slovenských hráčov, ktorí v susednom Maďarsku zabojujú na medzinárodnom turnaji družstiev Nation to Nation U13. Na Slovensku sa počas soboty, 12.1. budú konať kvalifikačné turnaje kategórie U15, ktoré prebehnú v Žiline a v Klenovci.

Nasledovať bude ďalší svetový turnaj, tentoraz Malaysia Masters, podujatie zo série HSBC BWF World Tour 500, ktoré sa uskutoční 15.-20.1.. Na medzinárodnej scéne ale ostaneme, pretože 17.-20.1. budú juniorskí hráči štartovať na turnaji v poľskom meste Przemysl. 19.1. sú u nás na programe ďalšie kvalifikačné turnaje, tentoraz v kategórii U17, a odohrajú sa v Prešove a Púchove.

Aj posledný januárový týždeň najprv zavítame do vôd svetového bedmintonu, a to na turnaj Indonesia Masters, ktorý prebehne 22.-27.1.  Počas víkendu, teda 25.-27.1. sa budeme venovať úvodnému Grand Prix  A turnaju dospelých, ktorý bude hostiť oddiel AS Trenčín. Vrátane Áčka dospelých, sa ale v sobotu, 26.1. odohrá aj celoslovenský turnaj v kategórii do jedenásť rokov, ktorý taktiež prebehne pod organizátorskou hlavičkou Trenčanov.

7. 1. 2019