november 2018
po ut st št pi so ne
     
19
   
             

Tešínsky pohár 2019

11.-13.januára sa v Českej republike uskutoční Grand Prix A turnaj dospelých, na ktorom bude mať Slovensko trojité zastúpenie. Do Českého Tešína sa totiž vybrali reprezentanti oddielu Lokomotíva Košice, Matej Poláček, Marián Lipták a Viliam Turcsányi.


Na 41.ročníku Memoriálu Standy Krauze v Českom Tešíne by malo štartovať celkovo 111 hráčov, vrátane troch Slovákov. Všetci zabojujú o finančnú odmenu vo výške 40 000 CZK. Navyše, víťazi dvojhier obdržia putovný pohár a odmenení budú aj najmladší hráč s hráčkou či najlepší hráči turnaja, a to ako v mužskej tak aj v ženskej kategórii.

Turnajovými jednotkami by mali byť Lukáš Holub v dvojhre mužov, Kateřina Zuzáková v dvojhre žien, Pavel Drančák/Michal Hubáček v štvorhre mužov, Eliška Maixnerová/Hana Milisová v štvorhre žien a Petr Jelínek/Dominika Kurzová v mixe.

Košičania sa predstavia v kvalifikácii dvojhry ako aj štvorhry. Tá odštartuje dnes popoludní. Mariána čaká v prvom kole dvojhry súboj s Jakubom Štefekom, Viliama duel s Jakubom Lázničkom a Matej si sily zmeria s Matějom Rzeplinskym.

V kvalifikácii štvorhry si spolu zahrajú Marián s Matejom a ich súpermi bude dvojica Wojciech Mendrek/Adam Szarzec. Viliam nastúpi po boku Petra Jedzoka a o postup zabojujú proti páru Jiří Kudrna/Jakub Štefek.

Nezabudnite držať palce, a sledujte priebežné výsledky. Veríme, že Košičania zabodujú a zaistia si účasť v hlavnej súťaži.

Výsledky turnaja môžete sledovať TU.

MSQ 1.kolo: Marián Lipták – Jakub Štefek

MSQ 1.kolo: Viliam Turcsányi – Jakub Láznička

MSQ 1.kolo: Matej Poláček – Matěj Rzeplinski

MDQ 1.kolo: Marián Lipták/Matej Poláček – Wojciech Mendrek/Adam Szarzec

MDQ 1.kolo: Viliam Turcsányi/Petr Jedzok – Jiří Kudrna/Jakub Štefek

11. 1. 2019