január 2019
po ut st št pi so ne
 
1
2
3
4
5
6
7
14
28
29
30
31
     
             

GP A U11: Hetrik pre M.Kozloka

Michal Kozlok z bedmintonového oddielu ŠK Hrachovo zažiaril na úvodnom Grand Prix A turnaji kategórie U11, keď dokázal zvíťaziť v dvojhre, v štvorhre s Oliverom Matzom ako aj v mixe spolu s Kvetoslavou Sopkovou.


Celoslovenský turnaj prebehol 26.januára v športovom centre M-ŠPORT v Trenčíne za účasti 48 hráčov.  V mixe si najlepšie počínal prvý nasadený pár Michal Kozlok/Kvetoslava Sopková (ŠK Hrachovo/BC Prešov). Dvojica prešla pavúkom do finále, kde si sily zmerala s druhým párom turnaja Oliverom Matzom/Charlottkou Hálovou (Spoje Bratislava/CEVA Trenčín). Z duelu vzišli po setoch 21:16 a 21:18 víťazne Kozlok so Sopkovou.

Michal pokračoval vo víťaznom ťažení aj v dvojhre, kde opäť ako turnajová jednotka nezaváhal a vo finále porazil piateho nasadeného Samuela Fodora (Družstevník Klenovec) pomerom 21:7 a 21:15. Do tretice Michal úradoval aj v štvorhre, a to s už spomínaným Oliverom Matzom. Jednotky pavúka si vo finále poradili s druhým najvyššie nasadeným párom Samuel Fodor/Tomáš Vrbiar (Družstevník Klenovec), po výsledku 21:14, 21:15.

U dievčat sa nemenej úspešnou účastníčkou ziskom dvoch zlatých medailí stala Trnavčanka Kristína Fischer (SC Pohoda Trnava). Kristína bez straty setu ovládla dvojhru dievčat, keď vo finále zdolala ôsmu nasadenú Charlottku Hálovú (CEVA Trenčín) po dvoch jasných setoch, ktoré skončili výsledkom 21:8, 21:5.

Ďalší triumf si pripísala v štvorhre, a to spoločne s Elou Bieleschovou (BK GYPY Piešťany). Trnavsko-piešťanský pár porazil v jedinom trojsetovom finále dvojicu ďalšiu zmiešanú dvojicu Charlottka Hálová/Lívia Klačanská /2/ (CEVA Trenčín/BKR Púchov) .

Medailistom gratulujeme.

Kompletné výsledky TU.

Výsledky finálových stretnutí:

XD: Michal Kozlok/Kvetoslava Sopková /1/ (ŠK Hrachovo/BC Prešov) – Oliver Matz/Charlottka Hálová /2/ (Spoje Bratislava/CEVA Trenčín) 21:16, 21:18

BS: Michal Kozlok /1/ (ŠK Hrachovo) – Samuel Fodor /5/ (Družstevník Klenovec) 21:7, 21:15

GS: Kristína Fischer /1/ (SC Pohoda Trnava) – Charlottka Hálová /8/ (CEVA Trenčín) 21:8, 21:5

BD: Michal Kozlok/Oliver Matz /1/ (ŠK Hrachovo/Spoje Bratislava) – Samuel Fodor/Tomáš Vrbiar /2/ (Družstevník Klenovec) 21:14, 21:15

GD: Ela Bieleschová/Kristína Fischer /4/ (BG GYPY Piešťany/SC Pohoda Trnava) – Charlottka Hálová/Lívia Klačanská /2/ (CEVA Trenčín/BKR Púchov) 21:16, 23:25, 21:12

28. 1. 2019