január 2019
po ut st št pi so ne
 
1
2
3
4
5
6
7
14
28
29
30
31
     
             

Čo priniesol mesiac: „Január 2019“

Ani sme sa nenazdali a úvodný mesiac sezóny 2019 je pomaly za nami. Pripomeňme si preto momenty, o ktoré sme sa s Vami delili.


Kvalifikačné turnaje

12.januára sa v Klenovci a Žiline konali kvalifikačné turnaje v kategórii do pätnásť rokov. Hráči bojovali o postup na celoslovenské podujatie, ktoré sa uskutoční 9.februára v Banskej Bystrici. Čítajte viac.

19.januára prebehli v Prešove a Púchove kvalifikačné turnaje v kategórii do sedemnásť rokov, na ktorých hráči bojovali o postup na prvý celoslovenský turnaj tejto kategórie, ktorý je na programe 23.-24.februára v Ilave. Čítajte viac.

Grand prix A podujatia

Michal Kozlok z bedmintonového oddielu ŠK Hrachovo zažiaril na úvodnom Grand Prix A turnaji kategórie U11, keď dokázal zvíťaziť v dvojhre, v štvorhre s Oliverom Matzom ako aj v mixe spolu s Kvetoslavou Sopkovou. Čítajte viac.

Prvý celoslovenský turnaj dospelých, ktorý 25.-27.januára prebiehal v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne, bol mimoriadne úspešný najmä pre hráčku CEVY Trenčín Tamaru Prostinákovú, ktorá dokázala triumfovať vo všetkých troch disciplínach. Čítajte viac.

Rozhovor

So slovenským reprezentantom Milanom Dratvom sme sa pozhovárali o uplynulej sezóne, o jeho vízii do budúcna, ako aj o zmene pôsobiska, pretože akadémiu v dánskom Odense vymenil za Centre of Excellence v Holbaeku. Čítajte viac.

Zahraničné turnaje

Na Grand Prix A turnaji dospelých v Českom Tešíne sa Slováci z veľkých úspechov neradovali. Ich maximom sa totiž stala účasť v druhých kolách, o ktorú sa postaral Matej Poláček v dvojhre, ako aj v štvorhre po boku Mariána Liptáka. Čítajte viac.

Turnaj družstiev v Pécsi je dá sa povedať už tradičným začiatkom sezóny pre mladých slovenských hráčov. Inak tomu nebolo ani tentoraz, keď sa bedmintonisti z Košíc, Prešova, Púchova a Trnavy vybrali do Maďarska, aby tam zabojovali o čo najlepšie umiestnenie. Čítajte viac.

Juniorský turnaj v Poľsku mal pre slovenských reprezentantov určite nezameniteľnú atmosféru, pretože sa len tak „hemžil“ kvalitnými hráčmi, a to najmä početnou výpravou Číňanov, ktorí si turnaj doslova podmanili. Čítajte viac.

Z domova

Pripomeňte si príhovor prezidenta Slovenského zväzu bedmintonu, Antona Siažika, ktorý bol plný pozitívnej energie a vidiny skvelých zápisov pre náš krásny šport. Čítajte viac. 

Dozvedeli ste sa aj, že BEC Summer school sa bude konať v termíne 6.- 13. júla 2019 opäť v slovinskom meste Podcetrtek. Čítajte viac.

Informovali sme Vás, že prvé Európske hry sa za účasti Jarolíma Vícena a Janky Čižnárovej konali v roku 2015 v azerbajdžanskom Baku. O štyri roky neskôr, prichádzajú na rad v poradí druhé hry, ktoré bude tentoraz 21.-30.júna hostiť bieloruský Minsk a účasť Slovákov je viac než pravdepodobná. Čítajte viac.

23-ročná Slovenská reprezentantka Martina Repiská sa rozhodla, že Vás prostredníctvom svojej novovytvorenej internetovej stránky bude informovať o aktuálnom dianí v jej bedmintonovej kariére. Čítajte viac.

Už koncom marca sa v Šuranoch počas celoslovenského juniorského turnaja uskutoční školenie prvého kvalifikačného stupňa hlavných rozhodcov, po ktorom budú nasledovať aj samotné skúšky. Čítajte viac.

Zo sveta

Na svetovom podujatí v thajskom Bangkoku zaznamenali Európania trojité medailové umiestnenie. Z výhry sa v jednom prípade radovali domáci, inak si prvenstvá delila Malajzia, Indonézia a Singapur. Čítajte viac.

Dánsky bedmintonista Anders Antonsen sa určite zapíše ho histórie svetového bedmintonu, pretože nielenže získal svoj prvý triumf na turnaji Super 500, ale stal sa vôbec prvým Európanom, ktorý dokázal ovládnuť daný turnaj v Indonézii. Čítajte viac.

29. 1. 2019