marec 2019
po ut st št pi so ne
       
4
11
18
25
             

Juniori v svetovom rebríčku

K 8.januáru 2019 máme niekoľko skvelých umiestnení Slovákov v juniorskom svetovom rebríčku. V štyroch prípadoch sa totiž reprezentanti nachádzajú v TOP 50-tke hráčov. Podarí sa im tieto čísla udržať aj počas sezóny?


Nový rok, nové ciele a výzvy... Juniori majú pred sebou určite náročnú sezónu, ktorú ale odštartujú skvelými umiestneniami v svetovom rebríčku.

Andrej Antoška, náš najúspešnejší junior sa v dvojhre nachádza na vynikajúcom 34. mieste. V štvorhre mu patrí 44. priečka a v mixe zastáva 43. pozíciu. Nemenej úspešným je aj Jakub Horák, ktorý do TOP 50-tky prenikol v štvorhre, kde mu patrí 43. miesto. V dvojhre na tom taktiež nie je o nič horšie, pretože úraduje na 58. priečke. V mixe mu do prvej stovky chýba len zopár miest, a momentálne by ste ho našli na mieste číslo 108..

Z ďalších hráčov spomenieme Viliama Turcsányiho, ktorý obýva 316. priečku, Erik Bartoš sa nachádza na 353. mieste a Patrik Papánek zastáva priečku číslo 466..

 U junioriek je na tom najlepšie Mia Tarcalová, ktorá je úspešná najmä v párových disciplínach. V mixe sa nachádza na 75. mieste, a v štvorhre na 88. priečke. Pomerne dobre je na tom aj v dvojhre, kde zastáva 120.pozíciu. Výborné umiestnenie v mixe patrí aj Alexandre Remeňovej, ktorá sa nachádza na  63. priečke. V štvorhre úraduje na 256. mieste a v dvojhre obýva 157. pozíciu.

Blízko k prvej stovke má aj Lucia Vojteková v štvorhre, pretože aktuálne sa nachádza na 105. mieste. Ďalšími hráčkami v rebríčku sú Michaela Telehaničová a Sofia Slosiariková, ktoré sa v štvorhre delia o 308. pozíciu. Sofia je navyše v dvojhre na dobrom 280. mieste.  

Juniorskou jednotkou u chlapcov je Kunlavut Vitidsarn z Thajska, Španiel Tomas Toledano sa nachádza na piatej priečke. Dievčenskou jednotkou je Phittayaporn Chaiwan taktiež z Thajska, Maďarke Vivien Sandorhazi  patrí šieste miesto. Číňan Di Zijian velí rebríčku štvorhry chlapcov, Francúz Kenji Lovang obýva piatu pozíciu. Febriana Dwipuji Kusuma z Indonézie je jednotkou v štvorhre dievčat, no Turkyňa Bengisu Ercetin ju prenasleduje z druhej priečky. Leo Rolly Carnando z Indonézie je lídrom mixu, najlepšie z Európy je na tom Francúzka Juliette Moinard na treťom mieste.

Kompletný rebríček TU.

11. 1. 2019