máj 2019
po ut st št pi so ne
   
13
14
27
28
   
             

Slováci v svetovom rebríčku

Jedinou slovenskou hráčkou v TOP stovke svetového rebríčka dospelých ostáva aj naďalej Martina Repiská, ktorá k 4.júnu 2019 úraduje na 94. mieste.


Okrem Martiny sa v rebríčku dvojhry nachádza aj Katarína Vargová, ktorej momentálne patrí priečka číslo 435.. U mužov je Milan Dratva na 231. mieste, pričom ďalším Slovákom je až Matej Poláček na 1251. priečke.

V párových disciplínach si výrazne polepšila už spomínaná Katka, ktorá spolu s Ukrajinkou Khrystynou Dzhanhobekovou úraduje na 191. pozícií. Reprezentačnému páru Martina Repiská/Mia Tarcalová patrí miesto číslo 803.. U mužov sa v rámci svetového rebríčka stali jednotkami juniorskí reprezentanti Andrej Antoška/Jakub Horák, ktorí figurujú na 442. priečke. Majstrom Slovenska Miroslavovi Haringovi a Jurajovi Vachálkovi patrí 510. pozícia. Čo sa mixu týka Milan Dratva s Martinou Repiskou zastávajú 163. miesto a Jakub Horák s Miou Tarcalovou sa nachádzajú na 762. priečke.

Svetové jednotky svoje pozície neopustili, a tak je lídrom rebríčka aj naďalej Japonec Kento Momota, pričom Dán Viktor Axelsen obýva tretie miesto. U žien na špici figuruje Tai Tzu Ying z Taiwanu, ôsme miesto patrí Španielke Caroline Marin. Indonézski mimoni Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo velia rebríčku štvorhry mužov, Dáni Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen sú na ôsmej priečke. Japonky Mayu Matsumoto/Wakana Nagahara sú zasa najvyššie v štvorhre žien, Bulharkám  Gabriele Stoeve/Stefani Stoeve patrí desiate miesto.  A rovnako na desiatej priečke sa nachádzajú aj Angličania Chris Adcock/Gabrielle Adcock v mixe, kde na poste jednotiek nájdete čínsky pár Zheng Siwei/Huang Yaqiong.

Kompletný rebríček TU.

 

7. 6. 2019