máj 2019
po ut st št pi so ne
   
13
14
27
28
   
             

Azerbaijan International: Slováci bez výraznejšieho úspechu

Ani Milan Dratva, ani Martina Repiská nezaznamenali na International Challenge podujatí v azerbajdžanskom Baku výraznejší výsledok.


Milan sa neprebojoval kvalifikáciou, hoci v prvom dueli dokázal bez problémov zdolať domáceho hráča Vagifa Ismayilova. V druhom kvalifikačnom kole už však proti nemu stál siedmy nasadený Goh Giap Chin z Malajzie, s ktorým síce náš reprezentant dokázal držať vyrovnanú partiu, no na výhru to žiaľ nestačilo. Po setoch 16:21, 25:23 a 14:21 sa s turnajom rozlúčil. Je ale nutné dodať, že Milanov súper bol naozaj jedným z tých lepších. Veď v prvom kole hlavnej súťaže dokázal potrápiť nemeckú jednotku Kaia Schafera, s ktorým prehral len tesne v troch setoch, pričom Nemec následne v štvrťfinále skoro porazil neskoršieho víťaza Rasmusa Gemkeho z Dánska. Takže čo dodať? Milan síce kvalifikáciou neprešiel, no so svojim výkonom môže byť určite spokojný.

Podobne si počínala aj Martina, ktorá sa vďaka odhláškam niektorých hráčok ocitla priamo v hlavnej súťaži. Tam si na súperku musela počkať, pretože tá vzišla práve z kvalifikácie. Stala sa ňou Ukrajinka Maryna Ilyinskaya, ktorá bola v Baku pre našu úradujúcu majsterku ťažkým orieškom. Aj napriek snahe Martina svoj zápas prehrala a po výsledku 16:21, 19:21 sa ako Milan s turnajom lúčila.

Celkovým víťazom dvojhry mužov sa stal prvý nasadený Dán Rasmus Gemke. V dvojhre žien triumfovala juniorská svetová jednotka Phittayaporn Chaiwan z Thajska. Triumf v štvorhre mužov si na konto pripísali druhí nasadení Nemci Mark Lamsfuss/Marvin Seidel, v štvorhre žien zvíťazili tretie nasadené Angličanky Chloe Birch/Lauren Smith. Mix sa stal záležitosťou štvrtého nasadeného páru z Francúzska, Thom Gicquel/Delphine Delrue.

Výsledky TU

WS 1.kolo: Martina Repiská - Maryna Ilyinskaya (UKR) 16:21, 19:21

MSQ 1.kolo: Milan Dratva (SVK) – Vagif Ismayilov (AZE) 21:11, 21:3

MSQ 2.kolo: Milan Dratva (SVK) - Goh Giap Chin /7/ (MAS)  16:21, 25:23, 14:21

 

10. 6. 2019