po ut st št pi so ne
1
15

MSR U13: Hetrik, tentoraz pre A.Suchého

Po Andrejovi Antoškovi a Simeonovi Suchom je Andrej Suchý ďalším hráčom, ktorému sa na tohtoročných majstrovstvách Slovenska podarilo zaknihovať výhru v troch disciplínach. Andrej na šampionáte kategórie U13 ovládol dvojhru, štvorhru s Adamom Srnecom a mix s Johankou Ivanovičovou.

Andrej v dvojhre chlapcov figuroval ako nasadená jednotka, a jediný kto mu na turnaji dokázal vziať set bol Gregor Ondrejčák v záverečnom finálovom dueli. Gregor síce vyhral prvý set so skóre 21:14, no ďalšie dva už patrili Andrejovi, ktorý ich získal pomerom 21:13 a 21:16.

V ťažení Andrej pokračoval aj v štvorhre. S Adamom Srnecom zvíťazili ako nasadené jednotky, keď v dvojsetovom finále porazili košický pár Dominik András/Matúš Poláček. Ich cesta za zlatom ale nebola až taká ružová ako sa zdá, pretože hneď v úvodnom zápase, a to v štvrťfinále ich zaskočili Oliver Mikuľák s Matúšom Štefánikom, ktorí im dokázali vziať set.

Výhra v mixe v podaní Andreja z pozície turnajovej trojky sa rodila asi najťažšie. S Johankou Ivanovičovou odohrali náročný trojsetový semifinálový duel proti páru Dominik András/Nina Holubová, a následné finále proti prvej nasadenej dvojici Matúš Poláček/Ella Klačanská nebolo o nič jednoduchšie. Po dramatickom zápase a konečnom výsledku 21:15, 17:21 a 21:14 sa však Andrej s Johankou mohli tešiť z triumfu.

Johanka okrem mixu zabodovala aj v dvojhre, a to suverénnym spôsobom. Na ceste za zlatom nestratila ani set, pričom vo finále porazila Ellu Klačanskú po výsledku 21:15 a 21:3.

Obe finalistky boli horúcimi favoritkami na zisk zlata v štvorhre, kde figurovali ako nasadené jednotky. Nič nenasvedčovalo tomu, žeby Ella s Johankou nemali siahnuť na zlato, až kým nezačal finálový zápas proti druhým nasadeným Košičankám. Nina Holubová s Ellou Pokornou sa aj napriek prehre v prvom sete nevzdali a v zápase bojovali ako sa len dalo. Konečný výsledok nakoniec hovorí za všetko, pretože po setoch 16:21, 21:19 a 21:17 to boli práve Ella s Ninou, ktoré oslavovali výhru.

Všetkým medailistom samozrejme gratulujeme a prajeme mnoho ďalších úspechov do novej sezóny.

Výsledky TU.

Výsledky finálových stretnutí:

XD: Matúš Poláček/Ella Klačabská /1/ (KBC Košice/BKR Púchov) - Andrej Suchý/Johanka Ivanovičová /3/ (BKK Sliač/SC Pohoda Trnava) 15:21, 21:17, 14:21

BS: Andrej Suchý /1/ (BKK Sliač) - Gregor Ondrejčák /3/ (BPR Bratislava)  14:21, 21:13, 21:16

GS: Johanka Ivanovičová /1/ (SC Pohoda Trnava) - Ella Klačanská /3/ (BKR Púchov) 21:15, 21:3

BD:Adam Srnec/Andrej Suchý /1/ (BKR Púchov/BKK Sliač) - Dominik András/Matúš Poláček /2/ (KBC Košice)  21:13, 21:10

GD:Johanka Ivanovičová/Ella Klačanská /1/ (SC Pohoda Trnava/BKR Púchov) - Nina Holubová/Ella Pokorná /2/ (KBC Košice)  21:16, 19:21, 17:21