júl 2019
po ut st št pi so ne
1
15
       
             

M.Dratva: „...som na dobrej ceste...“

So slovenským reprezentantom Milanom Dratvom sme sa pozhovárali o uplynulej sezóne, o jeho vízii do budúcna, ako aj o zmene pôsobiska, pretože akadémiu v dánskom Odense vymenil za Centre of Excellence v Holbaeku.


Čo tvoj rok 2018, ako by si ho v skratke zhodnotil?

„Rok 2018 bol plný skvelých zážitkov, titul z dvojhry a tímov na Slovensku, nejaké pekné zápasy v zahraničí. Veľký dôraz som kládol na tréning v bedmintonovej akadémii v dánskom Odense a myslím, že som na dobrej ceste svojou bedmintonovou kariérou. V novom roku už budem musieť zúžitkovať všetok tento tréning a uspieť na turnajoch.“

Vráťme sa ešte v skratke k tvojim výkonom na kurte, spomínaš si, ktorý zápas by si zhodnotil ako taký najviac vydarený, a možno naopak, ktorý duel bol pre teba tým, na ktorý si chcel rýchlo zabudnúť?

„Ťažko sa mi hodnotí úplne najlepší zápas, rozhodne tam patrí veľa momentov zo zápasu proti Malajcovi v Holandsku, či zápasy ku koncu roka, Must vo Francúzsku, Kurt v Turecku. Vo všetkých troch som našiel dobrý pomer medzi trpezlivosťou a agresívnou hrou, pracoval výborne mentálne a držal stratégiu do bodky.

„A čo najhorší? Veľmi zle spätne hodnotím turnaje v Litve a Lotyšsku. Tie dva týždne boli ako moja nočná mora. Vstupoval som do tých turnajov s očakávaniami a vôbec nič mi nevychádzalo podľa mojich predstáv.

Rozniesli sa chýry, že dánske Odense si vymenil za Centre of Excellence v Holbaeku, je to pravda?

„Začiatkom januára 2019 som sa presťahoval do Holbæku, centra Európskej bedmintonovej federácie a môžem povedať, že od začiatku sa mi prístup hráčov a trénerov, profesionalita a spôsob tréningu pozdáva. Verím, že s toľkou pozornosťou skúsených - nielen bedmintonových - trénerov sa dokážem výkonnostne posunúť veľmi vysoko.

Čo ťa k takejto zmene viedlo?

„O zmene som uvažoval už dlhšie, ku koncu to v Odense nebolo pre mňa ideálne a CoE sa naskytlo ako najjednoduchší výber. Sťahovanie trvalo len pár hodín a byť pod záštitou organizácie ako je BE je určite veľkou výhodou. Vedel som, že idem na miesto, kde pre každého z hráčov a trénerov je bedminton absolútna priorita.“

A čo plány na sezónu 2019?

„Od mája 2019 začnem kvalifikáciu na OH v Tokiu. Veľmi sa na to teším, bude to dlhá cesta, ale dosiahnuteľný ciel a urobím všetko preto, aby som do začiatku kvalifikácie vstúpil dobre, plný energie a chuti vyhrávať.

FOTO: EML Photo

10. 1. 2019