september 2019
po ut st št pi so ne
           
9
           

SaarLorLux Open: Repiská – Frankhauser

Duel prvého kola World Tour Super 100 podujatia v Nemecku odohrá Martina Repiská o 15:40 hod. na kurte číslo dva, pričom v stretnutí bude rozhodne vystupovať ako favoritka. Jej súperkou totiž bude Švajčiarka Nadia Frankhauser, inak 489. hráčka svetového rebríčka.


Martina momentálne v svetovom rebríčku zastáva 85. priečku, a na konte má mnoho skvelých dvojhrových výsledkov. Jej súperka sa špecializuje skôr na štvorhry, a to spolu s partnerkou Iris Tabeling z Luxemburska.

Frankhauser si naposledy zahrala na French Open. Odohrala ale len štvorhru, kde nastúpila práve po boku Tabeling, s ktorou si zahrá aj teraz v Nemecku. Dvojica prehrala v prvom kole so súperkami z Malajzie. Podobný priebeh mal pre Švajčiarku aj turnaj Dutch Open, kde s rovnakou partnerkou nestačili na nemecké hráčky.

Dvojhru si súperka našej reprezentantky naposledy zahrala na septembrovom turnaji v Belgicku, kde po jednom víťaznom zápase prešla kvalifikáciou, no hneď v prvom kole narazila na Španielku Claru Azurmendi, ktorá už bola nad jej sily.

Martina by si výhrou zaistila účasť v druhom kole, no obhájila by najmä svoje minuloročné umiestnenie, za ktoré zinkasovala 2110 bodov do rebríčka. V prípade postupu by ju v druhom kole pravdepodobne čakala tretia nasadený domáca hráčka Yvonne Li, ktorá si v prvom kole sily zmeria s Bulharkou Mariyou Mitsovou.

Držte palce!

FOTO: Jan Súkup/Štarto foto SOŠV

Výsledky

Live streaming

WS 1.kolo: Martina Repiská (SVK) – Nadia Frankhauser (SUI) 21:18, 21:14

30. 10. 2019