október 2019
po ut st št pi so ne
 
14
21
     
             

Čo priniesol mesiac: „Október 2019“

Október bol plne nabitý domácimi či zahraničnými podujatiami, kde dokázali uspieť aj slovenskí reprezentanti. Čo všetko sa počas uplynulých týždňov dialo?


Grand Prix A turnaje

Posledný Grand Prix A turnaj pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska v kategórii do jedenásť rokov vyšiel najmä Michalovi Kozlokovi a Ele Bieleschovej, ktorým sa podarilo triumfovať v dvoch disciplínach. Čítajte viac.

Mladšia juniorská reprezentantka a hráčka oddielu Lokomotíva Košice Natália Tomčová doslova zažiarila na treťom Grand Prix A turnaji v kategórii do sedemnásť rokov, keď sa jej podarilo triumfovať vo všetkých troch disciplínach. Čítajte viac.

Natália Tomčová zabodovala na turnaji Grand Prix A U17 v Bratislave, kde si na konto pripísala tri výhry. Rovnaký výkon ale zopakovala aj na celoslovenskom turnaji juniorov, ktorý sa 12.-13.septembra uskutočnil v Banskej Bystrici. Čítajte viac.

Jarolím Vícen ovládol celoslovenský turnaj dospelých v dvojhre, ako aj v mixe spoločne s Vandou Popluhárovou. Prvý triumf v kategórii dospelých však zaknihovala len šestnásťročná hráčka oddielu BK MI Trenčín Dáša Štroffeková. Čítajte viac.

Bedmintonistka oddielu Slávia TU Zvolen Lea Výbochová získala na Grand Prix A turnaji do pätnásť rokov v Rozhanovciach dvakrát zlato, keď ako turnajová jednotka triumfovala v dvojhre, a spoločne s Púchovčankou Ninou Miladou Michalkovou ovládli aj štvorhru. Čítajte viac.

Medzinárodné podujatia

Milan Dratva na medzinárodnom turnaji v Bahrajne ostal pred bránami štvrťfinále, keď v dramatickom zápase nestačil na siedmeho nasadeného Inda Kumara, ktorého mal na lopatkách, a k výhre mu chýbal naozaj kúsok. Čítajte viac.

Úspešná kvalifikácia na Cypre, no nedohraný zápas prvého kola. Reprezentant oddielu Lokomotíva Košice Matej Poláček nemohol kvôli pretrvávajúcemu zraneniu podať 100%-ný výkon, a tak duel proti nemeckému hráčovi v druhej polovici skrečoval. Čítajte viac.

Martina Repiská si zahrala na HSBC BWF World Tour Super 100 podujatí v holandskom Almere, kde v prvom kole nastúpila proti turnajovej jednotke Line Hojmark Kjaerfeldt z Dánska. Čítajte viac.

Bedmintonista oddielu Lokomotíva Košice, Matej Poláček, ktorý bol na medzinárodnom turnaji v Maďarsku jediným slovenským zástupcom, sa v kvalifikácii nedostal do druhého kola, pretože jeho turnajovú púť ukončila mladá anglická nádej. Čítajte viac.

Slovenská reprezentantka Martina Repiská si na medzinárodných turnajoch počína naozaj fantasticky. Veď na skvele obsadenom World Tour Super 100 podujatí v nemeckom Saarbuckene sa dokázala prebojovať do druhého kola a obhájiť tak body z minulej sezóny. Čítajte viac.

Juniorské a mládežnícke medzinárodné turnaje

Simeon Suchý s Michaelou Telehaničovou dokázali na medzinárodnom turnaji Austrian U17 International v rakúskom Mödlingu dokráčať v mixe ako nenasadený pár až do finále. O nič horšie nedopadla ani Sofia Slosiariková, ktorá v dvojhre zaknihovala bronz. Čítajte viac.

Juniorské majstrovstvá sveta

Reprezentačný tréner Tibor Kessler hodnotil tímovú ako aj individuálnu časť juniorských majstrovstiev sveta. Slovákom sa v družstvách podarilo obsadiť 22. miesto a v turnaji jednotlivcov si taktiež počínali výborne, keď dokázali potrápiť súperov z naozaj zvučných krajín. Čítajte viac.

Francúzsky bedmintonista Christo Popov dokázal nemožné a stal sa strieborným medailistom na juniorských Majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v ruskej Kazani. Výhry si delili hráči z Číny, Japonska a Thajska. Čítajte viac.

Vráťte sa s nami na juniorské Majstrovstvá sveta a prečítajte si jednotlivé hodnotenia hráčov, ktorí okrem iného prezradili aj to, čo ich v najbližšom období čaká. Čítajte viac.

Z domova

Dánsky Holbaek hostil počas októbra „mužský kemp“, na ktorom spoločne trénovali hráči z TOP stovky svetového rebríčka. Slovenský reprezentant Milan Dratva síce v rebríčku figuroval na 172. priečke, no ako hráč Centre of Excellence bol súčasťou sústredenia, a spoločnosť mu robili naozaj zvučné mená. Čítajte viac.

Informovali sme Vás, že 24.júla až 1.augusta 2021 sa v Banskej Bystrici uskutoční Európsky olympijský mládežníčky festival (EYOF 2021), ktorého súčasťou bude po 22 rokoch aj bedminton. Čítajte viac.

31.októbra až 3.novembra sa talentovaní hráči v kategórii do pätnásť rokov zišli v športovom centre M-ŠPORT v Trenčíne, kde pod vedením trénerov, a bývalých skvelých reprezentantov, Lukáša Klačanského a Mariána Šulka absolvovali spoločné sústredenie.Čítajte viac.

Zo sveta

Majstrovstvá Európy mužských a ženských družstiev sa v roku 2020 uskutočnia vo Francúzsku. Šampionát bude hostiť mesto Liévin, a to 11.-16.februára. Samozrejmosťou budú aj Majstrovstvá Európy jednotlivcov do 15 rokov, ktoré popri Thomas a Uber cupe prebehnú 14.-16.februára 2020. Čítajte viac.

Hviezdy svetového bedmintonu sa začiatkom októbra zišli v dánskom Odense. Ako si Vaši favoriti počínali? Čítajte viac.  

Iba 17-ročná kórejská bedmintonistka menom An Se Young zaznamenala doposiaľ najväčší úspech svojej kariéry, keď si na konto pripísala výhru na HSBC BWF World Tour Super 750 podujatí v Paríži. Čítajte viac.

 

5. 11. 2019