december 2019
po ut st št pi so ne
           
2
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

Hungarian International: Košičan neprešiel prvým kvalifikačným kolom

Bedmintonista oddielu Lokomotíva Košice, Matej Poláček, ktorý bol na medzinárodnom turnaji v Maďarsku jediným slovenským zástupcom, sa v kvalifikácii nedostal do druhého kola, pretože jeho turnajovú púť ukončila mladá anglická nádej.


Matej nastúpil v kvalifikácii číslo osem, kde sa o účasť v druhom kvalifikačnom kole rozhodovalo medzi ním a Angličanom Neilom Bhabutom. Angličan, ako hráč kategórie U17, ktorý si tento rok zahral aj Majstrovstvá Európy má pred sebou určite sľubnú kariéru. Slovákovi dovolil v stretnutí uhrať 10 bodov v prvom a 15 bodov v druhom sete. Navyše, v druhom kvalifikačnom kole vyradil po trojsetovej dráme druhého nasadeného Srba Luku Milica. Do hlavnej súťaže sa Bhabuta ale nepozrel, pretože jeho premožiteľom sa v postupovom zápase stal Rus Georgii Karpov, ktorý už Angličana tento rok zdolal, a to na augustovom juniorskom turnaji v Bulharsku.

Cesta Mateja turnajovým pavúkom sa teda skončila rýchlo, no po úspechu na Cypre, kde zaznamenal účasť v hlavnej súťaži, ho možno ešte stále trápi pretrvávajúce zranenie.

FOTO: EML Photo

Výsledky

4. 11. 2019