január 2020
po ut st št pi so ne
   
1
2
3
4
5
6
13
20
27
28
29
30
   
             

Serbian U17: N.Tomčová s bronzom

Úspech v podobe bronzovej medaily dosiahla Natália Tomčová na turnaji Serbian U17 International, kde sa jej ako jedinej zo všetkých reprezentantov podarilo prejsť štvrťfinálovým duelom a zaistiť tak cenný skalp slovenskej výprave.


V Novom Sade sa predstavili reprezentanti, no aj hráčov štartujúci za oddiely Lokomotíva Košice, Spoje Bratislava či BPR Bratislava (Júlia Chmurovičová, Timon Gunda, Milan Ház, Sebastián Kadlec, Olívia Kadlecová, Boris Karpják, Lukáš Kudláč, Patrik Polák, Peter Radoczi, Natália Slobodová, Sofia Slosiariková, Simona Streharski, Simeon Suchý, Michaela Telehaničová, Natália Tomčová, Lea Výbochová).

Reprezentačný tréner Ján Fiľ musel byť s výkonmi svojich zverencov spokojný, pretože okrem jedného bronzu mali naši našliapnuté k zisku viacerých medailí, k čomu im v mnohých prípadoch chýbalo možno trošku viac šťastia.

Jedinou medailistkou sa teda stala spomínaná Natália, ktorá si v 64-kovom pavúku dokráčala pre bronz. V prvom kole porazila hráčku z Kazachstanu Dariu Moiseenko po setoch 21:16, 21:10. V druhom kole si poradila s Turkyňou Sude Naz Baysal, a to opäť v dvoch setoch, ktoré skončili výsledkom 21:18, 21:8. V treťom kole na Natáliu čakala tretia nasadená Maďarka Petra Mezsaros. Košičanka sa ale súperky nezľakla a po troch napínavých setoch si zaistila štvrťfinálovú účasť (22:20, 17:21, 21:15). Brány semifinále sa jej následne otvorili, keď si v štvrťfinále poradila s ďalšou Turkyňou Aysegul Yemisen, ktorú zdolala po trojsetovom boji  a výsledku 17:21, 21:17, 21:16. Konečnú vystavila našej reprezentantke Poľka Joanna Podedworny, inak neskoršia víťazka turnaja. Natália ale dokázala s prvou nasadenou hráčkou držať krok, a k postupu jej naozaj nechýbalo veľa. Nakoniec sa ale po setoch  21:12, 9:21 a 21:18 musela uspokojiť s tretím miestom, ktoré je však mimoriadnym úspechom.

Blízko k medaile bola aj Sofia, ktorá v štvrťfinále prehrala so štvrtou nasadenou Turkyňou, neskoršou striebornou medailistkou, Aycou Ozgur po výsledku 13:21 a 20:22. V dvojhre chlapcov sa najďalej a to do tretieho kola prebojovali Sebastián a Simeon, ktorým cestu ďalej zahatali finalisti turnaja. Sebastián prehral s víťazom z Rumunska Mihneom Craciumom po výsledku 19:21, 7:21 a Simeon zasa prehral s finalistom, druhým nasadeným Nemcom  Tobiasom Mickelom po setoch 12:21, 14:21.

Štvrťfinále zaznamenali aj Julka s Natáliou v štvorhre dievčat, no ďalej ich nepustili ukrajinské hráčky. Do štvrťfinále sa dostali aj Simeon so Sofiou v mixe. Tam však narazili na nasadené trojky z Turecka, a ako sa neskôr ukázalo, tak to boli víťazi turnaja, Taha Emirhan Budak/Yasemen Bektas, ktorí našim veľa šancí na úspech nedali (9:21, 5:21).

V každom prípade, Slováci majú za sebou úspešní turnaj a my im samozrejme k dosiahnutým výsledkom gratulujeme.

Kompletné výsledky TU.

 

17. 6. 2019