Welsh International: Hliničan proti Sankeerthovi

1. 12. 2016
Slovenský reprezentant nastúpil na zápas prvého kola medzinárodného turnaja Yonex Welsh International proti Kanaďanovi B.R.Sankeerthovi.

Matej Hliničan, ktorý mal na podujatí pôvodne štartovať v kvalifikácií, kde bol nasadenou dvojkou, sa po odhlásení niektorých hráčov dostal priamo do hlavnej súťaže. Slováka tak dnes o 13:45 hod. nášho času čakal duel proti Kanaďanovi B.R.Sankeerthovi, v ktorom sa rozhodlo, či turnajom bude pokračovať alebo sa s ním rozlúči.

Jeho súperovi patrí vo svetovom rebríčku 159. priečka, pričom Matej sa nachádza na mieste číslo 214.. V roli favorita bol v tomto stretnutí Kanaďan, no Matej o postup zabojoval zo všetkých síl.

Konečný výsledok 20:22 a 7:13 však hovorí v prospech súpera. Matej po tesnej prehre v prvom sete, druhý set nedohral a kvôli zdravotným ťažkozstiam zápas skrečoval.