MSR U11: Suchý s Ivanovičovou brali po tri zlaté

19. 12. 2016
Sobotňajšie majstrovstvá Slovenska v kategórii do jedenásť rokov, ktoré sa konali v Trenčíne sa stanú pamätnými pre Andreja Suchého a Johanku Ivanovičovú, pretože obaja bedmintonisti získali hetrik.

Andrej (BKK Sliač) a Johanka (SC Pohoda Trnava) najprv spoločne nastúpili v mixe. Ako dvojky turnaja sa prebojovali do finále, v ktorom si v dvoch setoch poradili s prvou nasadenou dvojicou Gregorom Ondrejčákom/Ellou Klačanskou (BPR Bratislava/BKR Púchov).

Gregor, ktorý bol prvým nasadeným hráčom aj vo dvojhre chlapcov sa síce do finále podobne ako v mixe prebojoval, no z výhry sa radoval štvrtý nasadený Andrej, ktorý finálový duel zvládol v dvoch setoch.

Podobná situácia sa zopakovala aj vo dvojhre dievčat, keď sa vo finále stretli obe finalistky mixu. Prvá nasadená Johanka zvíťazila nad druhou nasadenou Ellou po setoch 21:10 a 21:13.

Dominanciu na turnaji zakončili Andrej s Johankou vo štvorhrách. Andrej po boku Krištofa Fischera (SC Pohoda Trnava) a Johanka spolu s Antóniou Suchou (BKK Sliač). Andrej s Krištofom prešli pavúkom ako nenasadený pár a vo finále zvíťazili po dramatickom trojsetovom dueli s košickou dvojicou Dominik András/Matúš Poláček (KBC Košice). Johanka s Antóniou, taktiež ako nenasadené hráčky si vo finále poradili s dvojkami turnaja, Ninou Holubovou/Ellou Pokornou (KBC Košice) v dvoch setoch.

Na záver môžeme už len konštatovať, že počas soboty bol k videniu krásny bedminton v podaní tých najmladších. Všetkým zúčastneným ďakujeme za predvedené výkony, gratulujeme k úspechom a prajeme veľa úspechov do ďalšej sezóny, ktorá je za dverami.

MSR U11 Trenčín  

Výsledky finálových stretnutí:

XD: Gregor Ondrejčák/Ella Klačanská /1/ (BPR Bratislava/BKR Púchov) - Andrej Suchý/Johanka Ivanovičová /2/ (BKK Sliač/SC Pohoda Trnava) 11:21, 15:21

BS: Gregor Ondrejčák /1/ (BPR Bratislava) - Andrej Suchý /4/ (BKK Sliač) 21:16, 9:21, 5:21

GS: Johanka Ivanovičová /1/ (SC Pohoda Trnava) - Ella Klačanská /2/ (BKR Púchov) 21:10, 21:13

BD: Dominik András/Matúš Poláček /1/ (KBC Košice) - Krištof Fischer/Andrej Suchý (SC Pohoda Trnava/BKK Sliač) 21:9, 20:22, 16:21

GD: Johanka Ivanovičová/Sarah Antónia Suchá (SC Pohoda Trnava/BKK Sliač) - Nina Holubová/Ella Pokorná /2/ (KBC Košice) 21:13, 21:18

 

PARTNERI

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si Informácie o spracúvaní osobných údajov