Swedish Open: Neprelomená kvalifikácia, ba ani švédsky súper

24. 1. 2022
Sofia Slosiariková spolu s Milanom Dratvom ukončili turnajovú púť na International Series podujatí vo Švédsku po odohraní úvodných stretnutí.

Sofia mala nastúpiť v prvom kvalifikačnom kole proti indonézskej súperke. Tá sa ale na turnaji nakoniec nepredstavila a tak si Slovenka zahrala priamo druhé kvalifikačné kolo. Súperkou jej ale bola Thajčanka Thamonwan Nithiittikrai, ktorá našej reprezentantke dovolila uhrať 15 bodov v prvom a 9 bodov v druhom sete. Nithiittikrai si víťazstvom zaistila účasť v hlavnej súťaži, kde dokázala vyradiť aj druhú nasadenú Američanku Jennie Gai a dokráčala až do semifinále.

Milan čelil známemu súperovi, domácemu Jacobovi Nilssonovi, s ktorým vo vzájomných zápasoch prehrával 0:2. Slovák v treťom dueli ale skóre nezmenil. Po 36-minútach na kurte a výsledku 14:21, 14:21 Švéd zaknihoval tretí triumf.