EMTC 2023: Dáni obájili titul

20. 2. 2023
V neuveriteľnom finále Majstrovstiev Európy zmiešaných družstiev porazili reprezentanti Dánska súperov z Francúzska po dráme 3:2, a opäť boli korunovaní za Majstrov Európy v zmiešaných tímoch.

Francúzi podporovaní domácim publikom boli k výhre naozaj tak blízko ako len mohli, ale v poslednom zápase celého stretnutia, žiaľ, neuspeli. Delphin Delrue a Margot Lambert  v záverečnej ženskej štvorhre síce prvý set vyhrali, no Maiken Fruergaard a Sara Thygesen priebeh duelu otočili a vyhrali v troch setoch (17:21, 21:15, 21:14).

Po tom čo Francúzi získali v stretnutí úvodný, veľmi dôležitý bod v mixe, Viktor Axelsen a Line Christophersen vyhrali svoje duely v dvojhrách a dostali Dánsko do vedenia 2:1. Axelsen čelil Christo Popovovi, ktorý mal k výhre nad Majstrom sveta celkom blízko. Po víťazstve v prvom sete, Popov v tom druhom viedol už 17:11, a za stavu 20:19 mal dokonca mečbal. Axelsen ale „vstal z mŕtvych“, mečbal odvrátil, set získal vo svoj prospech, a nakoniec dominoval aj v tom treťom (15:21, 22:20, 21:14).

Francúzi sa ale nevzdávali a stretnutie dorovnali po výhre v mužskej štvorhre. Thom Gicquel a Toma Junior Popov zvíťazili nad Kimom Astrupom a Frederikom Sogaardom (21:19, 21:19).

Nakoniec, ako sme už ale spomínali, Dáni ovládli záverečnú ženskú štvorhru, a po štvrtýkrát za sebou tak obhájili titul Majstrov Európy.