Slovenia Open: S jedným víťazným setom

22. 5. 2023
Nie práve lichotivá zápasová bilancia sa drží slovenských reprezentantov na medzinárodných podujatiach. Svoje o tom vedia aj Milan Dratva, Katarína Vargová a Natália Slobodová. Trio, ktoré 17.-21.mája štartovalo na International Challenge podujatí v Slovinsku.

Natália nastúpila v prvom kvalifikačnom kole proti Srbke Mariji Sudimac. Slabší rozbeh v prvom sete ale nedokázal zastaviť ani výborný výkon v sete druhom a Slovenka sa po prehre 7:21 21:23 s turnajom lúčila.

Svoj výkon v dvojhre žien si asi inak predstavovala aj Katka, ktorá síce čelila nasadenej Maďarke Danielle Gonde, avšak súperka spomedzi ostatných to bola veru prijateľná. Vo vzájomnej zápasovej bilancii sa po výsledku 17:21, 18:21 ujala Maďarka vedenia 2:1.

V mixe stáli Milan s Katkou proti francúzskym súperom, ktorí sa do hlavnej súťaže predrali z kvalifikácie, pričom na konto si tam po výhre nad našim párom v dvoch setoch pripísali ďalšiu výhru.

Posledným želiezkom v ohni bol Milan, ktorého žiaľ trápia menšie zdravotné ťažkosti. Tie mu nakoniec nedovolili odohrať duel proti súperovi z Azerbajdžanu naplno, a v treťom sete musel náš majster zápas dokonca predčasne ukončiť.