Slovak Junior 2023

27. 11. 2023
Kvalitne obsadený medzinárodný turnaj Slovak Junior 2023, ktorý 24.-26.11.2023 prebiehal v športovej hale M-ŠPORT v Trenčíne spoznal svojich víťazov. Po dva tituly si odniesli Ind Pranay Shettigar a Taiwančanka Lee Pin Yi.

Pranay Shettigar prešiel pavúkom bez straty setu a zopakoval výhru spred týždňa kedy triumfoval aj na turnaji Czech Junior. V repríze finále si opäť poradil s Taiwančanom Ma Cheng-Yinom, a to po výsledku 21:14, 21:16. Shettigar navyše bodoval aj v štvorhre. Spolu s krajanom Randeepom Singhom si vo finále poradili s druhými nasadenými Čechmi Vojtěchom Havlíčkom/Patrikom Hrazdírom po setoch 21:14, 21:13.

Víťazkou dvojhry junioriek sa po jednoznačnom výsledku 21:11, 21:10 stala Taiwančanka Lee Pin Yi, ktorá si finále zahrala proti reprezentačnej kolegyni Liao Jui-Chi a oplatila jej tak prehru z Czech Junior, kde si taktiež zahrali finále. A podobne ako v Orlovej, obe spoločne triumfovali aj v štvorhre. Finálový duel proti škótskej dvojici Ishbel Mccallister/Brooke Stalker zvládli pomerom 21:18, 21:18.

Zlato z mixu putovalo do Slovinska, keď Žiga Podgoršek s Nikou Bedič za sebou zanechali víťazov z Orlovej, taiwanský pár Ma Cheng-Yi/Liao Jui-Chi, ktorý zápas po sete skrečoval.

Zo Slovákov si najlepšie počínali Johanka Ivanovičová s Leou Výbochovou. Dievčatá sa v štvorhre dievčat prebojovali do semifinále, kde v troch dramatických setoch nestačili na škótske súperky. V štvrťfinále, pred bránami semifinále a teda len krôčik od medaile ostali však Richard Pavlík v dvojhre juniorov a Andrej Suchý s Johankou Ivanovičovou v mixe.