GP A U19: D.András dvakrát na špici

5. 2. 2024
3.-4.februára hostil oddiel BC Prešov celoslovenský turnaj juniorov, na ktorom sa v párových disciplínach ziskom zlata blysol Dominik András. Mix ovládol po boku Evy Sárenej, v štvorhre mu pri ceste na vrchol asistoval Erik Hajdu.

Nesmierne vyrovnaný priebeh turnaja...aj takto by sa v skratke dal opísať víkendový Grand Prix A turnaj U19. V mixe, sa celkovými víťazmi stali spomínaní Dominik András/Eva Sárená (KBC Košice), ktorí vo finále porazili Alexa Petroviča a Luciu Vašatovú (Spoje Bratislava/AS Trenčín) po výsledku 21:17, 21:18.

Dominik a Erik Hajdu spoločne ovládli pavúk štvorhry chlapcov. Vo finále proti nim stáli Andrej Macek/Viktor Pavlovič (PBA Prešov/KBC Košice), ktorí uhrali 17 bodov v prvom a 18 bodov v druhom sete.

Víťazom dvojhry chlapcov sa stal Alex Petrovič, ktorý čelil druhému nasadenému Martinovi Pintravovi (AC UNIZA Žilina). Tri sety a celkové skóre 21:12, 11:21, 21:15 v prospech Alexa.

V dvojhre dievčat sa jednoznačnou víťazkou, bez straty setu, stala turnajová jednotka Lea Kyselicová (SC Pohoda Trnava). Tá si vo finále sily zmerala s Elou Bieleschovou (Bedminton Piešťany), ktorej dovolila uhrať 15 bodov v prvom a 14 bodov v druhom sete.

Štvorhra dievčat a ďalšia výhra reprezentantiek CEVY Trenčín. Po GP A U17 a dospelých sa Ella Eliášková a Charlottka Hálová aj do tretice stali víťazkami celoslovenského turnaja a doplnili si tak zbierku medailí z úvodných turnajov. Ich súperkami vo finále boli Karin Godliánová/Lea Kyselicová (Lokomotíva Košice/SC Pohoda Trnava). Tri sety a výhra trenčianskych hráčok po výsledku 21:13, 19:21, 21:17.

Ako sme spomínali v úvode, v Prešove bolo k videniu naozaj množstvo dramatických stretnutí, a to hneď od úvodných kôl pavúkov, no a o víťazoch v mnohých prípadoch rozhodli naozaj malé detaily. Už teraz sa tešíme na ďalšie áčko...