GP B U19: Víťazmi Hajdu a Štepitová

19. 2. 2024
18.februára sa pod taktovkou oddielu BC Prešov odohral Grand Prix B turnaj juniorov, na ktorom štartovalo 14 chlapcov a 15 dievčat z jedenástich rôznych slovenských klubov. Párové disciplíny sa stali záležitosťou hráčov z Dolného Kubína, zlatá z dvojhier putovali do Košíc a Spišskej Novej Vsi.

Dvojhru chlapcov ovládol druhý nasadený Erik Hajdu (KBC Košice), ktorý na ceste za prvenstvom nestratil ani set a vo finále porazil turnajovú jednotku Jakuba Sucháňa (SP Dolný Kubín) po setoch 15:9, 15:13.

V dvojhre dievčat triumfovala tretia nasadené Nela Štepitová (Koral Spišská Nová Ves), ktorá vo finále nastúpila proti Elle Eliáškovej (CEVA Trenčín). Prvý set si na konto so skóre 16:14 pripísala Nela. V druhom sete sa Elle podarilo stav stretnutia dorovnať, keď zvíťazila pomerom 10:15. Tretí set, skóre 11:0 v prospech reprezentantky oddielu KORAL Spišská Nová Ves a skreč zo strany súperky, ktorej v danej chvíli prišlo nevoľno. Nanešťastie, zdravotné komplikácie ďalej nepokračovali, a Ella mohla v turnaji pokračovať.

Víťazmi zmiešanej štvorhry sa stali Jakub Sucháň/Tereza Škutová (SP Dolný Kubín), ktorí vo finálovom dueli zdolali dvojicu Erik Hajdu/Nella Bérešová (KBC Košice) po setoch 11:15, 15:13, 15:13.

Jakub aj Tereza navyše zabodovali aj v štvorhrách. V chlapčenskej štvorhre sa Jakub z výhry radoval po tom čo spolu s Alexejom Majdišom (SP Dolný Kubín) porazili vo finále pár Daniele Barč/Samuel Fodor (VEVA Huncovce/Družstevník Klenovec), a to po výsledku 15:11, 15:13. Tereza bodovala po boku klubovej spoluhráčky Adelky Lachovej. Vo finále dievčatá zdolali dvojicu Nella Bérešová/Ella Eliášková (KBC Košice/CEVA Trenčín) pomerom 15:13, 15:8.