2024 EMWTC: Dánsko na špici v oboch kategóriách

19. 2. 2024
Majstrovstvá Európy mužských a ženských družstiev, ktoré 14.-18.februára prebiehali v poľskom meste Lodž sa skončili. Dánsko zvíťazilo v mužskej ako aj ženskej časti turnaja.

Finálový deň sa začal ženským podujatím, v ktorom Dánsko čelilo Španielsku. V úvodnom dueli proti sebe stáli Line Hojmark Kjaerfeldt a Carolina Marin, ktorá svojmu tímu zabezpečila prvý bod. Nasledujúce dvojhry v podaní Mii Blichfeldt a Line Christophersen za Dánsko ale znamenali zmenu skóre stretnutia. O víťazstve Dánska rozhodla hneď nasledujúca štvorhra, v ktorej Christine Busch a Amalie Magelund nedali dvojici Paula Lopez/Lucia Rodriguez žiadnu šancu na dorovnanie skóre a spečatili tak nielen výhru svojho tímu, ale aj obhajobu titulu. Španielky si odniesli striebro, bronz putoval do Francúzska a Škótska.

Finále mužov, alebo očakávaný duel medzi Dánskom a Francúzskom, po ktorom reprezentanti krajiny Hansa Christiana Andersena pokračujú vo svojej dominancii. Aj napriek veľkému úsiliu Francúzov Dáni zvíťazili v prvých dvoch zápasoch stretnutia. O predĺžení finále mohol rozhodnúť Christo Popov, ktorý s Rasmusom Gemkem odohral trojsetový duel trvajúci 83 minút, ktorý však nakoniec skončil v prospech Dánov, čo znamenalo výhru 3:0 a deviaty titul v poradí. Strieborní Francúzi a bronzoví Angličania s Nemcami.