Serbian Youth: 2.hrací deň
20. 6. 2015Serbian Youth International 2015
BS U17 skupina F: Peter Janckulík (BKZL Zakamenné) – Petar Živkovski (MAC) 21:5, 21:11
GS U17 skupina A: Rebeka Malecká (KBC Košice) – Linda Mazri (ALG) 16:21, 20:22
GS U17 skupina B: Katarína Csonková (KBC Košice) – Alexandra Harangus (ROM) 21:17, 21:8
GS U17 skupina E: Júlia Janočková (KBC Košice) – Ioanna Karapetridou (GRE) 11:21, 16:21
BS U11 skupina A: Dominik András (KBC Košice) – Aleksandar Jovičič (SRB) 10:21, 8:21
BS U11 skupina D: Simeon Suchý (BKK Sliač) – Kevin Lin Lenarčič (SLO) 21:9, 21:16
BS U11 skupina E: Matúš Poláček (KBC Košice) – Ivor Zekan (CRO) 15:21, 14:21
BS U15 skupina A: Erik Žuravlov (KBC Košice) – Mihajlo Borka (SRB) 21:5, 21:4
BS U15 skupina E: Róbert Sabovčík (KBC Košice) – Nemanja Ubavič (SRB) 21:15, 21:11
GS U15 skupina A: Lucia Vojteková (Spoje Bratislava) – Stefania Konstantakatou (GRE) 21:6, 21:5
GS U15 skupina B: Alžbeta Peruňská (HK Filozof Bratislava) – Una Bosnič (BIH) 21:9, 21:6
GS U15 skupina D: Lívia Muranková (KBC Košice) – Flora Herberth (AUT) 21:8, 21:15
GS U15 skupina E: Zuzana Repiská (EFFORT Zvolen) – Ioanna Karapetridou (GRE) 17:21, 21:23
GS U15 skupina F: Alexandra Remeňová (EFFORT Zvolen) – Lena Šipčič (SRB) 21:2, 21:11
GS U15 skupina G: Katarína Csonková (KBC Košice) – Halla Bouksani (ALG) 9:21, 10:21
BD U11 skupina C: András/Poláček (KBC Košice) – Davchev/Raev (BUL) 12:21, 11:21
BD U15 skupina A: Antoška/Timko (EFFORT Zvolen) – Apostoulou/Tzevelikidis
/GRE) 21:3, 21:13
BD U15 skupina C: Sabovčík/Žuravlov (KBC Košice) – Stanisavljev/Ubavič (SRB) 21:5, 21:9
GD U15 skupina A: Remeňová/Repiská (EFFORT Zvolen) – Karapetridou/Konstantakatou
(GRE) 14:21, 21:16, 21:15
BD U17 skupina A: Žuravlov/Bubalo (KBC Košice/SRB) – Milič/Miloševič (SRB) 14:21, 19:21
GD U17 skupina A: Csonková/Muranková (KBC Košice) – Pavlovič/Stankovič (SRB) 1:21, 8:21
GD U17 skupina B: Janočková/Malecká (KBC Košice) – Kontantakatou/Ziani
(GRE/ALG) 21:11, 21:6
BS U9 skupina A: Andrej Suchý (BKK Sliač) – David Veličkovič (SRB) 20:22, 21:13, 21:10
BS U9 skupina B: Dominik András (KBC Košice) – Vuk Dimitrijevič (SRB) 16:21, 14:21
BS U13 skupina F: Andrej Antoška (EFFORT Zvolen) – Mohamed Amine Kessari (ALG) 21:9, 21:11
BS U17 skupina B: Róbert Sabovčík (KBC Košice) – Kiriakos Apostolou (GRE) 21:11, 21:17
BS U17 skupina C: Erik Žuravlov (KBC Košice) – Nenad Miloševič (SRB) 8:21, 18:21
BS U17 skupina F: Peter Janckulík (BKZL Zakamenné) – Mateja Manič (SRB) 21:16, 15:21, 21:15
GS U17 skupina A: Rebeka Malecká (KBC Košice) – Sofija Dmitrovič (SRB) 17:21, 16:21
GS U17 skupina D: Lívia Muranková (KBC Košice) – Halla Bouksani (ALG) 12:21, 12:21
GS U17 skupina E: Júlia Janočková (KBC Košice) – Ines Ziani (ALG) 21:6, 21:5
BS U11 skupina A: Dominik András (KBC Košice) – Luka Dimitrijevič (SRB) 6:21, 6:21
BS U11 skupina D: Simeon Suchý (BKK Sliač) – Nikolai Davchev (BUL) 21:19, 21:8
BS U11 skupina E: Matúš Poláček (KBC Košice) – Miloš Dmitrovič (SRB) 21:19, 13:21, 12:21
BS U15 skupina A: Erik Žuravlov (KBC Košice) – Yavor Yankov (BUL) 21:15, 21:11
BS U15 skupina E: Róbert Sabovčík (KBC Košice) – Stefan Terziev (BUL) 13:21, 21:19, 22:24
BS U15 skupina I: Andrej Antoška (EFFORT Zvolen) – David Josijevič (SRB) 21:13, 21:17
BS U15 skupina:Tomáš Timko (EFFORT Zvolen) – Luka Grubič (CRO) 18:21, 23:21, 15:21
GS U15 skupina A: Lucia Vojteková (Spoje Bratislava) – Ana Durašinovič (BIH) 21:10, 21:4
GS U15 skupina B: Alžbeta Peruňská (HK Filozof Bratislava) – Selin Bakalova
(BUL) 21:9, 21:15
GS U15 skupina D: Lívia Muranková (KBC Košice) – Ksenia Marinkovič (BIH) 21:17, 21:8
GS U15 skupina E: Zuzana Repiská (EFFORT Zvolen) – Ivona Pavlovič (SRB) 21:12, 21:8
GS U15 skupina F: Alexandra Remeňová (EFFORT Zvolen) – Tanya Petkova (BUL) 21:16, 16:21, 19:21
BD U11 skupina C: András/Poláček (KBC Košice) – Dmitrovič/Rašeta (SRB) 20:22, 19:21
BD U15 skupina A: Antoška/Timko (EFFORT Zvolen) – Stoyanov/Yankov (BUL) 14:21, 21:14, 15:21
BD U15 skupina C: Sabovčík/Žuravlov (KBC Košice) – Kolev/Terziev (BUL) 21:15, 21:11
GD U15 skupina A: Remeňová/Repiská (EFFORT Zvolen) – Marinkovič/Durašinovič
(BIH) 21:13, 21:10
GD U15 skupina C: Csonková/Muranková (KBC Košice) – Bakalova/Petkova (BUL) 17:21, 18:21
GD U15 skupina D: Peruňská/Vojteková (HK Filozof Bratislava/Spoje Bratislava) –
Badic/Herberth (AUT) 21:12, 21:11